Amerikan basını: Putin, Obama ve McCain’den daha bilgeli

Amerikan basını: Putin, Obama ve McCain’den daha bilgeli

Amerikalı gazeteci Rod Dreher, American Conservative dergisi için kaleme aldığı makalede, “John McCain ölürse ve cehenneme giderse sonsuz hayatını, kendisine Ishaan Tharoor’un (The Washington Post köşe yazarı) makalesini okuyacak Justin Raimondo (Ünlü Amerikan siyaset uzmanı) ile bir telefon kulübesinde geçirecek” dedi.

ABD’nin halihazırda Irak ve Suriye’de faaliyet gösteren IŞİD militanlarının mevzilerine yönelik daha kapsamlı hava saldırıları üzerinde düşündüğünü ifade eden gazeteci, “Bu örgütün teröristleri, Suriye’de Esad’ın hükümet askerlerine karşı savaşıyor. IŞİD’in Irak’ta yeni toprakları ele geçirmesi ve ayrıca hem Irak hem de Suriye topraklarında dini azınlıklara karşı baskılar ve katliamlar uluslararası toplumun tepkisini çekti. Bu anın ironisi trajik. Ancak bu, bazı kişileri hiç de şaşırtmıyor” diye anlattı.

Vladimir Putin’in geçen yılın eylül ayında New York Times dergisi için tam da bu konuda uyarıda bulunduğunu belirten Dreher, Rusya liderinin Batı’ya, Suriye’deki militanlara yardım etmek için hükümet ordusuna karşı hava saldırıları düzenlememeyi tavsiye ettiğini hatırlattı.

Gazeteci, “Bu, Putin’i aziz yapmaz ancak Ortadoğu konusunda Barack Obama ve John McCain’e kıyasen daha bilge yapıyor” yorumunda bulundu.
Tamamını oku: http://turkish.ruvr.ru/news/2014_08_24/Amerikan-basPutinObamae-McCain/

About these ads

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s